جدیدترین مطالب خلاقیت

آموزش ساخت دکور گچی

دکوری گچی

بطری ها و لوازم پلاستیکی زیادی اطراف ما هستند که هر روز آن ها را دور می ریزیم. ولی این بار به جای دور ریختن آن ها کمی گچ تهیه کنید و دکوری گچی بسازید. کمی گچ تهیه کنید و ساخت این دکوری را در خانه تجربه کنید!

ابزار و مواد لازم

  • گچ یا سیمان
  • رنگ محلول در آب
  • بطری پلاستیکی
  • لوله نه چندان باریک
  • تیغ موکت بر
  • دریل، سمباده یا سوهان

دکوری گچی

مراحل ساخت دکوری گچی

بطری که استفاده می کنید اولا باید فرمی زیبا برای تبدیل شدن به دکوری گچی را داشته باشد و البته فراموش نکنید که باید دهانه تقریبا بزرگی داشته باشد. تا هم بتوان بطری را راحت تر از گچ پر کرد و هم لوله ای که داخل آن گذاشته می شود را دربر بگیرد. در بطری را به اندازه ی لوله ای که تهیه کردید سوراخ کنید. و لوله را از آن عبور دهید. این لوله برای خالی ماندن قسمتی از دکوری استفاده می شود تا بتوانید شاخه گلی داخل آن قرار دهید. جنس لوله سفت باشد تا بتواند سیمان یا گچ را کنار بکشد. بهتر است ته لوله را ببندید تا سیمان یا گچ از آن وارد لوله نشود و آن را پر نکند.

دکوری گچی

دکوری گچی

رنگ را در مقداری آب حل می کنیم و سپس به گچ اضافه می کنیم. دقت کنید استفاده کم یا زیاد از آب باعث سست شدن و پودر شدن دکوری شما می شود. می توانید چند رنگ مختلف را درست کنید و برای هر لایه یکی از این رنگ ها را استفاده کنید.

دکوری گچی

دکوری گچی

گچ را داخل بطری بریزید. بعد از هر بار ریختن گچ بطری را روی میز بکوبید تا حباب های داخل گچ از بین برود و دکوری گچی شما صاف و بی نقص شود. همچنین این کار باعث می شود فضای خالی داخل بطری نماند. حال لوله را به داخل بطری فرو ببرید . گچ اضافی خارج شده از سر بطری را بردارید. در بطری را حکم ببندید و یک یا دو روز منتظر خشک شدنش بمانید. تقریباً آخر های ساخت یک دکوری گچی دست ساز هستید.

دکوری گچی

بعد از آن که گچ خوب گرفت و سفت شد، توسط تیغ موکت بر، برشی روی بدنه ی پلاستیکی بطری بیاندازید و سپس با سشورا به آن حرارت دهید تا از گچ راحت تر جدا شود. لوله ی داخلی نیز با سشوار نرم کنید و با تیغه ای باریک مقداری از آن را که دیده می شود، بریده و بیرون بکشید. در صورتی که موفق نبودید می توانید با دریل جای لوله را سوراخ کنید.

دکوری گچی

دکوری گچی

دکوری گچی

مطالب مرتبط

ساخت دکوری های زیبا برای نورپردازی خانه

یک نظر

  1. ممنون از سایت خوبتون

نظر شما چیه؟

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوال ضد روبات (الزامی)