جدیدترین مطالب خلاقیت
خانه » اسلاید » ۱۴ و ۱۵ فروردین امسال تعطیل است؟ تعطیلی ۱۴ فروردین؟

۱۴ و ۱۵ فروردین امسال تعطیل است؟ تعطیلی ۱۴ فروردین؟

بعد از ۱۳ روز تعطیلات شیرین نوروزی، مهمترین سوال خیلی ها اینست که آیا ۱۴ و ۱۵ فروردین تعطیل است؟ یقینا تعطیلی ۱۴ فروردین خبر خوشی است که همیشه منتظر شنیدن آن بودید اما آیا امسال رویای تعطیلی ۱۴ فروردین به حقیقت پیوسته و قرار است ۱۴ و ۱۵ فروردین نیز از تعطیلاتی شیرین لذت ببرید؟

دلایل الزام تعطیلی ۱۴ فروردین

علاقه به تعطیلی ۱۴ فروردین همواره خبر ساز بوده است، تا جایی که چند سال قبل در شبکه خبر اعلام شد:

رئیس مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش: موضوع تعطیلی ۱۴ فروردین به هماهنگی با دولت و تصمیم هیئت وزیران در نخستین جلسه اعضای کابینه در سال ۹۲ بستگی دارد.

تعطیلی 14 فروردین به علت ترافیک سیزده به در 13 بدر
از سوی دیگر موج سفرهای نوروزی از یک طرف و شلوغی جاده ها در روز سیزده به از جهتی دیگر سبب ایجاد ترافیک سنگین و صد البته حوادث راهنمایی و رانندگی می شود. از این رو همواره به نظر می رسد تعطیلی ۱۴ فروردین می تواند سبب کاهش بار ترافیکی و البته حوادث شود.

14 فروردین تعطیل است؟ تعطیلی مدارس در 14 فروردین؟ ترافیک عید و تعطیلی 14 فروردین؟
همچنین خستگی شدید روز ۱۳ فروردین نیاز به یک استراحت کوتاه دارد. از این رو کمتر کسی پیدا می شود که به تعطیلی ۱۴ فروردین علاقه مند نباشد.

14 فروردین تعطیل است؟ تعطیلی 14 فروردین؟ 14 فروردین تعطیل؟ 1395 95 1396 96 1397 97 1398 98 1399 99 1400
با توجه به دلایل مطرح شده و توجیه پذیری بالای تعطیلی ۱۴ فروردین، امسال ۱۴ و ۱۵ فروردین باز هم ۱۴ فروردین تعطیل رسمی نیست! و هرچند ممکن است در سال‎هایی بنا به تقارن با تعطیلات رسمی تعطیل شود اما در سایر شرایط تصویب تعطیلی روز ۱۴ یا حتی ۱۵ فروردین یقینا منوط بر تصویب و اعلام رسمی توسط مقامات ذیصلاح خواهد بود. بنابراین ضمن این که توصیه می‌شود حتی در صورت شنیدن اخبار این چنینی، حتما صحت آن را از طریق مراجع رسمی بررسی نمایید. در پایان پیشنهاد می‎گردد سعی کنید روز ۱۳ فروردین هرچه سریعتر به منزل بازگردید و خود را برای یک سال پر تلاش آماده کنید.

به امید سالی سرشار از سلامتی، شادی، آرامش و موفقیت
مجله خلاقیت و نوآوری

یک نظر

  1. با 15 که نه ولی با 14 کاملا موافقم. ما ایرانی ها اینهمه وقت هدر می دهیم. همین 14 گناه کرده؟ در مورد خستگی و تصادف و .. هم کاملا حرف درستی است. در حقیقت شروع کاری در بعد از ایام مبارکه و پر خاصیت ایام نوروز باید روز پانزدهم باشد. اما باید با یک درجه تخفیف انرا دستکم به چهاردهم تقلیل داد. خیای هم خوبه.

نظر شما چیه؟

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوال ضد روبات (الزامی)